Friday, 20 November 2020 16:54

GCV Community Sweep - TAB Melbourne Cup

TAB Melbourne Cup GCV Community Club Sweep
Fri 20 Nov 2020 

We have selected 64 Community and Sporting groups from all over the State, with each getting a runner in tonight’s heats of the TAB Melbourne Cup

We have encouraged Clubs to get behind their dog on social media

The Club who has the winning dog in the TAB Melbourne Cup will take home $5,000 for thier club.

Race 3 
1 KNICKS BALE S. GRENFELL Cranbourne Devon Meadows Football Club
2 ZAMBORA SMOKEY J. THOMPSON Bendigo Heathcote Football Netball Club
3 SHIMA SHINE A. DAILLY Bendigo Bendigo City bulldogs Sports Club
4 BEES AND HONEY C. HAYES Warrnambool Koroit Football Club
5 SHETLAND P. Lagogiane Horsham Wimmera Cancer Centre
6 AMARILLO HIGHWAY G. ROUNDS Shepparton Longwood Junior Netball
7 SUPER ZOOM JAKE A. LANGTON Traralgon Sale City Football Netball Club
8 PLAYLIST M. CLARK Sale Sale Football Netball Club

Race 4 
1 LUCY'S MILO A. DAILLY Ballarat Bacchus Marsh Golf Club
2 ASTON SILK J. THOMPSON Cranbourne Southern Football Netball League
3 MY GIRL KIZZY J. BRITTON Geelong Shannon Park Scope - Western Region
4 LAST HURRAH B. NYE Healesville Warburton Bowls Club
5 WENDALIN BALE C. GRENFELL Shepparton Benall Coursing Club
6 JUNK FOOD JUNKIE J. SHARP Healesville Estia Health Yarra Valley
7 JIM ZARR DASHIAN B. ENNIS Sale Stratford Football Netball Club
8 GOLDEN NIGHT T. Murray Shepparton Kialla Fire Brigade

Race 5 
1 AUSSIE SECRET J. THOMPSON Sale Omeo Football Netball Club
2 HANDSOME PRINCE P. Lagogiane Ballarat Ballarat Women's Cricket Club
3 ROLLING STONE K. PITT Cranbourne Mornington Peninsula Junior Football Club
4 TOUGH TEARS R. BRITTON Warrnambool Dennington Pony Club
5 WEBLEC ACE J. BRITTON Ballarat Buninyong Golf Club
6 JAX BALE A. DAILLY Horsham Homers Sporting Club
7 PEOPLE GET READY N. MCDONALD Healesville Lilydale Cricket Club
8 MR. FIX IT A. LANGTON Bendigo Let's Chat - Mental Health Awareness

Race 6 
1 ARIZONA EYES R. BRITTON Traralgon Gormandale Cricket Club
2 ZIPPING ALBERT K. PITT Warrnambool Warrnambool Motorcycle Club
3 BOBBY THE BRUTE B. PURSELL Geelong Lara Giants Basketball Club
4 TIGGERLONG TONK C. GRENFELL Traralgon Rosedale Kilmany Cricket Club
5 WALLBANGER A. LANGTON Cranbourne Cranbourne Football Club
6 GYPSY ZELDA A. DAILLY Warragul Warragul & District Junior Football League
7 IMMUNITY J. THOMPSON Traralgon Traralgon Combined Probus
8 SOVEREIGN WIND D. DOUCH Warragul Western Park Cricket Club

Race 7 
1 SWEET DEMI W. MCMAHON Traralgon Traralgon Football Netball Club
2 ZIPPING ZARBO D. COLEMAN Warragul Warragul United Soccer Club
3 JEPARA A. LANGTON Warragul Warragul Industrials Football Netball Club
4 SIMON TOLD HELEN D. BURNETT Warrnambool East Warrnambool Rotary Club
5 SPECIAL TALENT M. CARTER Shepparton Longwood Coursing Club
6 FAITHY BALE A. DAILLY Warragul Warragul Football Netball Club
7 YINDI GIRL TURBO M. LANIGAN Bendigo United Cricket Club
8 ZIPPING BRAM J. THOMPSON Warrnambool Merri River School

Race 8 
1 ZIPPING ZEEK N. MCDONALD Ballarat Redan Football Netball Club
2 WEBLEC JET J. BRITTON Healesville Estia Health Yarra Valley
3 TOMMY SHELBY K. GREENOUGH Warragul Ellinbank & District Football League
4 SHORT PORK A. AZZOPARDI Sale Boisdale-Briagalong Football Netball Club
5 RUN BABA RUN J. GALEA Sale West Sale Bowls Club
6 CATCH THE THIEF M. CLARK Geelong Lara Cricket Club
7 WILD CARD J. THOMPSON Healesville Port Melbourne Women's Football Club
8 FABRIOLA ZAD A. DAILLY Shepparton Katunga Football Netball Club

Race 9 
1 MEPUNGA MAGGIE J. BRITTON Shepparton Longwood Football Netball Club
2 INGENUITY D. TURNLEY Bendigo Golden Gully Cricket Club
3 WEBLEC WHIRL M. LANIGAN Cranbourne Cranbourne Netball Club
4 STARDOM P. ABELA Geelong Lara United Football Club
5 GLADIOLI BALE A. DAILLY Healesville Healesville Social Golf Club
6 XERRI D. Thomas Horsham Horsham Golf Club
7 TAKEN J. THOMPSON Ballarat Lismore Derrinallum Football Netball Club
8 HARD STYLE RICO L. KARABITSAKOS Geelong The Children's Cancer Center Tissue Bank

Race 10 
1 MUSIC EVENT M. CARTER Traralgon Rosedale Football Netball Club 
2 PROVIDENCE BALE A. DAILLY Horsham Horsham Little Athletics
3 CHRISTO BALE M. DELBRIDGE Sale Wy Yung Football Netball Club
4 MEPUNGA ISLA A. RICHARDSON Horsham Warracknabeal Eagles Football Netball Club
5 ZIPPING SULLIVAN D. COLEMAN Geelong Anakie Football Club
6 CARRY ON STAR T. BRITTON Ballarat Ballarat Redan Cricket Club
7 DO IT J. BRITTON Bendigo North Bendigo Bowls Club
8 DR. TUCKER W. MCMAHON Cranbourne South East Junior Football League

© Copyright 2018 Greyhound Clubs Victoria | All Rights Reserved Website by Yeates Media